Çarşamba
Az Bulutlu
7°C | 17°C
Perşembe
Az Bulutlu
7°C | 15°C
Cuma
Az Bulutlu
3°C | 16°C

13. GELENEKSEL ALPULLU BELEDİYESİ ŞEKER, KÜLTÜR VE MÜZİK FESTİVALİ AÇILIŞ TÖRENİ VE İLK KONSER GECESİNDEN KARELER..

13. GELENEKSEL ALPULLU BELEDİYESİ ŞEKER, KÜLTÜR VE MÜZİK FESTİVALİ AÇILIŞ TÖRENİ VE İLK KONSER GECESİNDEN KARELER..

13. Geleneksel Alpullu Belediyesi Şeker, Kültür ve Müzik Festivali 30 Ağustos 2018 Perşembe gecesi Belediye Barış Parkında gerçekleşti. 

Açılış Töreni Sevtuğ KASAPBAŞOĞLU'nun sunduğu sırasıyla;

Atatürk Anıtına Çelenk Koyma,

Saygı Duruşu,

İstiklal Marşı,

Belediye Başkanı Saim KIRCI'nın Açılış Konuşması, 

Pilav-Ayran Dağıtımı,

Lalapaşa Belediyesi Folklor Grubunun Gösterisi,

Lüleburgaz Trakya Dansı Grubunun Gösterisi,

Açılış Kurdele Kesimi,

Tören Kortejinin Standları Ziyareti,

Kokteylle tamamlanmış oldu.

Aynı gece konserle devam eden Festivalde ilk sahneyi illüzyonist Nevzat KIRBAÇ alarak seyircileri çeşitli gösterilerle buluşturdu. Ardından Bahar GELİR, Beyza DURMAZ ve Ayşen BİRGÖR'ün sahne aldığı gecenin ilerleyen dakikalarında 30 Ağustos Zafer Bayramı olması sebebiyle Belediye Başkanı Saim KIRCI ile eşi Naciye KIRCI'ya protokolde bulunan misafirlerin de eşlik etmesiyle meşale yakıldı. 

Gösteri bitiminde İllüzyonist Nevzat KIRBAÇ, Bahar GELİR, Ayşen BİRGÖR gibi ses sanatçılarına plaketlerini Belediye Başkanımız Saim KIRCI  takdim ederken, gece sahne alan ses sanatçısı Beyza DURMAZ'a plaket verilmek üzere protokolde bulunan Kofçaz Belediye Başkanı Mehmet BALCI, ses sanatçısı Bahar GELİR'e plaket verilmek üzere protokolde bulunan Mahalli İdareler Kentsel Gelişim, Bilgi Paylaşım ve Eğitim Derneği Genel Başkanı Kemal Başkanı Kemal KAYA sahneye davet edildi. Sahne alan isimlerin yanı sıra Mahalli İdareler Kentsel Gelişim, Bilgi Paylaşım ve Eğitim Derneği Genel Başkanı Kemal Başkanı Kemal KAYA, beldemizde faaliyet gösteren firma, kurum ve kuruluşlar da festivalin gerçekleşmesi esnasında verdikleri destek için; Ak-Nak Karataş Firma Sahibi Ahmet KARATAŞ, Park ve Düğün Organizasyon İşletmecisi Emin GEZER, Ayan Nalburiye Firma Sahibi Uğur AYAN, Hancıoğlu Emlak Hakkı YILDIRIM gibi iş adamları da plaketle onurlandırıldı. 

Copyrigt © 2017 ®