Çarşamba
Az Bulutlu
7°C | 17°C
Perşembe
Az Bulutlu
7°C | 15°C
Cuma
Az Bulutlu
3°C | 16°C

BELDEMİZDE TOPLU SÜNNET TÖRENİ

BELDEMİZDE TOPLU SÜNNET TÖRENİ

       Beldemizde 02 Ağustos 2017 Çarşamba günü Toplu Sünnet Töreni yapıldı. 4 ile 12 yaşları arasında değişen Yavuz ZAVALLI, Gürkan SABANYALI, Aytaç KALYONCU, Baran Mert TERZİOĞLU, Yunus HASÇELİK ve Enis ÇİÇEK'in yer aldığı düğün töreni Belediye Barış Parkı'nda halkın ve yakınlarının katılımıyla coşkulu bir şekilde kutlandı.

      Program saat Alpullu Şeker Camii'nde saat 14.00'da Mevlüt okunması ve pilav ayran ikramı, saat 15.30'da düğün alayının ardından gece düğün töreni gerçekleşti. Sünnet çocuklarının makam arabasında olduğu alayda beldemiz Çamlık Alanı ve Pazaryerinde mola verilip davul-zurna eşliğinde oyunlar oynandı.

      Gece düğün töreninde her bir sünnet çocuğu için düğün alanına ayrı ayrı koltuk ve sandık yerini aldı. Palyaçoların da yer aldığı etkinlikte diğer çocukların da unutulmadığı isteyen çocukların yüzlerine boya yapıldı. Herkesin toplandığı sırada Belediye Başkanı Saim KIRCI küçük bir konuşma yaptı, konuşmasında " Çocuklarımızın sünnetini yaptırdık şimdi bunu kutluyoruz, inşallah damat oldukları günleri görürüz. Bu akşam için emeği geçen Gezer Organizasyonun sahibi Emin GEZER, Zey-Teks'in sahibi Ülkü TIRPANCI, müzikte emeği geçen Levent ÇETİNKOL'a  teşekkürlerimi sunuyorum. Herkese iyi eğlenceler." dedi ve ardından küçüklere sürpriz bisiklet hediye etti. Belediye Meclis Üyelerinden Ahmet ÇETİNEL, Aytaç ŞANLI, Mihriye ÖZÇETİN ve Mustafa AKIN'ın da katıldığı geceden herkes memnun ayrıldı.

Copyrigt © 2017 ®