Çarşamba
Az Bulutlu
7°C | 17°C
Perşembe
Az Bulutlu
7°C | 15°C
Cuma
Az Bulutlu
3°C | 16°C

ÖĞRETMEN OKULLARININ KURULUŞUNUN KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ MESAJI

ÖĞRETMEN OKULLARININ KURULUŞUNUN KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ MESAJI

Öğretmen Okullarının 170’inci Kuruluş Yıl Dönümünü bir kez daha idrak etmenin mutluluğunu ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Türkiye'de öğretmen yetiştirme sisteminin temeli 16 Mart 1848 Dar'ül Muallim ile atılmıştır. 1848'den 2018'e 170. yılını kutladığımız 16 Martlarda öğretmen eğitiminin geçmişini değerlendirirken, meslek bilinci ve idealinin, öğretmenlik mesleğini sevmek, kurum kültürünün devamını canlı tutmak amacımız olmalıdır. Ülkemiz 170 yıllık bu tarih içinde öğretmen yetiştirme konusunda önemli deneyimler yaşayarak bu günlere gelmiştir.

Öğretmenlik özel bir meslek olduğundan teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin, hiçbir araç insanı yetiştiren öğretmenlerin yerini alamaz. Bu itibarla öğretmenlik mesleği ve öğretmen yetiştiren kurumlar her dönemde önemlerini muhafaza etmiştir. Ülkemizin, gelişen dünyanın değişen şartlarına ayak uydurabilmesi için nitelikli, iyi yetişmiş, kendini değişen şartlara göre yenileyebilen ve toplumunu geleceğe hazırlayacak öğretmenlere ihtiyacımız vardır. Ülkelerin geleceği, çocuklarına verecekleri eğitimin niteliğine bağlı olduğundan bunu sağlamak da nitelikli öğretmenlerle mümkün olacaktır. Öğretmenlerin başarısı milletimizin başarısı olacaktır. Aydınlık bir geleceğe doğru başlatılan bu kararlı yürüyüşün daima öncüsü olmuş öğretmenlerimize ve genç öğretmen adaylarına güvenimiz tamdır.

Başöğretmen Atatürk başta olmak üzere ebediyete göç etmiş bütün öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, eğitim neferi olan bütün eğitimcilerimizin ve öğretmen adayı öğrencilerimizin bu anlamlı gününü yürekten kutluyor, başarılar diliyorum.                                                                                          Saim KIRCI

                                                                              Alpullu Belediye Başkanı

Copyrigt © 2017 ®