Perşembe
Parçalı Bulutlu
6°C | 14°C
Cuma
Çok Bulutlu
3°C | 15°C
Cumartesi
Az Bulutlu
3°C | 15°C

TOPRAK ANA GÜNLERİ VE YERLİ MALI HAFTASI

TOPRAK ANA GÜNLERİ VE YERLİ MALI HAFTASI

Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde başlatılan ve ülkemizde her yıl 13-17 Aralık arasında kutlanan Türk Malları Haftası’nda yerli malı tüketmek noktasında halkımızı bilinçlendirmede biz yerel yöneticilere önemli görevler düşmektedir.

     Tutum, yatırım ve yerli malların tercih edilmesi, çocuklarımıza küçük yaşlardan itibaren aileden başlayarak öğretilmesi gereken önemli ve gerekli bir olgudur ancak bu noktada yalnızca çocuklarımızın değil yediden yetmişe tüm vatandaşlarımızın bu özel ve önemli haftayı bilmesi ve farkındalık içinde olması gerekmektedir. Vatandaşlarımızın kimliğini, dilini, tarih bilincini, binlerce yıllık geleneklerini kaybetmeden mevcut milli kaynakları savurganlığa gitmeden kullanması, dışarıya bağımlılığımızı azaltacak ve kazançlarımızı ülkemiz için yatırımlarda kullanmanın yolunu açacak, Türkiye’nin bağımsız geleceği için önemli bir katkı sağlayacaktır.

     Şunu unutmamalıyız ki yabancı mal alırken, verdiğimiz paranın bir daha geri gelmeyecek ve ülke ekonomisine etkisi azımsanmayacak kadar büyük olacaktır. Bu nedenle, elimizden geldiği ölçüde Türk Malı kullanmalıyız. Yabancı ülkelere para akışını önlemede, Türk Malı kullanmanın yatırımcılarımızın yatırımlarını ülkemize yapmasının ülke ekonomimiz ve gelişimimiz için önemi büyüktür. Tüm halkımızın ve yatırımcılarımızın Toprak Ana  ve Yerli Malları Haftasını en içten duygularımla kutlar, saygılarımı sunarım.


                                                                                                                                                                Saim KIRCI

                                                                                                                                                      Alpullu Belediye Başkanı

Copyrigt © 2017 ®